Kas Sina ostad seebikarbi või ostab seebikarp Sind?

hamster-shopping-4940922_1920.jpg

Oli kord üks mees, kes ostis alati plastikust seebikarpe…

…ja need plastikust seebikarbid osutusid tõeliseks punaseks rätikuks selle mehe naisele: “Miks sa ostad mingid träna jälle kokku, mis kohe katki läheb??? Osta kohe ja korralik, kallis ja kvaliteetne, pika-ajaline toode!”

Aga mees tahtis läbi ajada vähesega, osta odavalt ja lihtsalt elada. Kuigi lõppkokkuvõttes ei ajanud ta eriti vähesega läbi, sest naisel oli ju õigus. Plastikust seebikarbid ja teised analoogsed tooted kippusid kiiresti katki minema ja siis pidi kulutama aega nende parandamisele või soetama uue, plastikust karbi. Nii ei pahandanud lõpuks mitte ainult naine, vaid pead vangutas ka maa-ema: “No mis asja sa tuuseldad selle trina ja tränaga, see on ju puhta seedimatu kraam!” Aga mehel olid omad põhjused ja jäägu need talle.

Täna tahan tuua teile hoopis ühe uue nurga, millele toetudes saate elus teha paremaid, ennast toetavamaid valikuid. Nimelt…kui me midagi ostame, siis peaasjalikult kahel erineval põhjusel:

  1. Meil on midagi puudu. Midagi on vaja.

  2. Me soovime nautida. Avarada inspiratsiooni.

Lähtuvalt sellest, tehes valiku kehva kvaliteediga toote kasuks, ei osta te tegelikult midagi. Just nii. Te lähete poodi, annate raha ära ja vastu ei saa mitte midagi. Kuidas nii? 

  1. Kehva kvaliteediga tootel on endal alati midagi puudu. Ehk teisisõnu ta ei täida tegelikult teie algvajadust. Te küll justkui ostate midagi, aga see “on vajaka” tunne hoopis kasvab. Mõelge näiteks lääge shokolaadi peale või siis mitte tegelikult teile selga sobivale mantlile? Hea ost, mis ka tegelikult teie baasvajadusele vastab, peab vastama sellele vajadusele igas kategoorias, et kogu teie süsteem rahuneks ja rahule jääks. Süsteemi osa ei ole kusjuures ka ainult teie esteetiline meel, maitsemeel või materjali-tundlikkus, vaid selle osaks on ka teie tervikolemus. Kvaliteetne toode mõjub kogu teie süsteemile toetavalt ja tõstvalt! Vat see on kvaliteedikontroll! (: Inglise keeles on väljend - does it feed my soul? Kas antud toode/teenus toidab minu hinge?

  2. Kehva kvaliteediga toodet/teenust ei ole võimalik igal tasandil nautida. Kui te kehva kvaliteediga tootega või teenusega täielikult kohale tulete, siis märkate, et ta vajab ise hoopis teie tähelepanu ja armastust. Ta küsib transformatsiooni, ta on segaduses, et miks ta siin maailmas on. Te avastate, et mitte teie ei ostnud teenust/toodet vaid toode/teenus ostis teid! Tal on teid vaja, et olla täisväärtuslik! See on muidugi lahe, aga samas ei täida see otseselt teie enda algset kavatsust. Kui seebikarbid kõrvale jätta, siis ma olen avastanud, et ma ei saa kunagi päris 100%kindel olla, miks mind teatud heaolu-teenuste juurde näiteks tõmbab. On juhtunud korduvalt, et olen uksest sisse astunud ja avastanud, et minu ruumis oleku põhjus on midagi muud kui olen algselt arvanud. Õigemini on see minust näiliselt sõltumatult niimoodi välja kujunenud. Toetada oma oskustega ka teenuse osutajat, on minu jaoks 100% okei seni kui teenus ise jääb samuti kvaliteetseks. Siin on mängus samas ka veidi Universumi huumorit, sest olukordade-inimeste terviklikkusesse toetamine on minu isiklikul naudingu-spektril päris kõrgel astmel ja nii ma lihtsalt satun kogu aeg sellistesse olukordadesse…noh, et saaksin ikkagi kindlasti nautida. Ja seda enam pean ma täiesti kindel olema, et kui ma ikkagi soovin näiteks täisväärtuslikku massaazi, siis täpsustan enne teenuse/toote valimist ka naudingu liigi, mida soovin kogeda.



Niisiis juhtub mitte-täisväärtuslikku toodet/teenust ostes tegelikult hoopis see, et 

a) te ostate mitte-midagit, mis kasvatab teis puudusteadvust

b) te maksate muu-hulgas või siis ainult selle eest, et aidata ise tootel/teenusel jõuda täisväärtuslikkusele lähemale. 

Variant b võib olla hea ajaviide või lausa teie kirg, kuid ei täida võibolla siiski teie algset baasilist ostupõhjust ning lõppkokkuvõttes kujuneb ka rahaliselt üpris kulukaks. Siin tuleb tunnetada, kas te ka päriselt tahate hetkel transformeerida-toetada-terviklikkust luua ja kas samal ajal see toode/teenus ikkagi on teie jaoks ka piisavalt funktsionaalne-kvaliteetne või on tasakaal täiesti paigast.

Niisiis, enne järgmist ostu ei vali te enam mitte kvaliteedi ja hea hinna vahel nagu võib ekslikult näida, vaid te valite kas osta midagi või osta mitte-midagi. 

Selline elu, millest olete unistanud, algab ennast toetavatest kvaliteetsetest valikutest. 

Niisiis armas, mis toidab Sinu hinge?

Armastusega,

iida


terapeut

IIDALA ehk Iida-Leena Materasu on professionaalne ning mitteduaalset vaadet kandev terapeut, sõnavõlur, nõustaja, ema, naine ja inimene. Ta juhendab igapäevaselt nii gruppe (kursused, hingamisgrupid, vaikusematkad) kui ka erakliente nii Eestis, Iirimaal kui rahvusvaheliselt. Kuula kodulehelt iidala tasuta meditatsioone või uuri erinevate sündmuste ja kursuste kohta. Konsultatsioonideks, Vaikusematkadeks, Algallika Hingamisteraapiaks või Biodünaamiliseks Kraniosakraalteraapiaks ÜHENDU SIIN!














Previous
Previous

"Ei" ütlemise mõnus kunst.

Next
Next

Abi küsimisel ei ole tagajärgi